Bankacım | Bankacim.Net
6 Ay Sonra Ödemeli Kredi Kampanyası
Yazar: - 04 Nisan 2020
39
0

6 Ay Sonra Ödemeli Kredi Kampanyası

Türkiye’de koronavirüs vakalarının görülmesiyle birlikte hem bakanlıklar hem de bankalar çok sayıda ekonomi önlemi almaya başladı. İnsanlara evde kal çağrısı yapılırken doğal olarak birçok işletme de bu durumdan etkilendi. Hem çalışanların hem de işverenlerin mağdur olmaması için 6 ay sonra ödemeli kredi kampanyası devreye sokuldu. Kampanyayla ilgili genel bilgileri Hazine ve Maliye Bakanlığı paylaştı. Kampanyaya şimdilik 3 kamu bankası destek veriyor. 6 ay ödemesiz ihtiyaç kredisi kapsamında vatandaş 10.000 TL’ye kadar kredi çekebilecek. Kimlerin bu krediden yararlanabileceği, başvuruların nasıl yapılacağı ise merak konusu. İşte Bakan Berat Albayrak tarafından açıklanan kampanyanın detayları:

6 Ay Ödemesiz İhtiyaç Kredisi Başvuru Şartları

Kişilerin 6 ay geç ödemeli kredi hakkından yararlanabilmeleri için elbette birtakım şartlar bulunuyor. Bankalardan 10.000 TL’ye kadar kredi çekip 6 ay sonra ödemeye başlamak isteyenlerin gelir durumları dikkate alınacak. Gelirler hane bazında değerlendirilecek. Başvuru şartlarına göre hane halkı gelirinin 5000 TL’nin üzerinde olmaması gerekiyor. Yani örneğin 5 kişilik bir ailede 3 kişi asgari ücret ile çalışıyorsa, o ailenin bireyleri 6 ay sonra ödemeli kredi çekemeyecektir.

Hangi Bankalar 6 Ay Sonra Ödemeli Kredi Veriyor?

Şu anda yalnızca 3 kamu bankası 6 ay sonra ödemeli kredi kampanyası için çalışmalar başlatmış durumda. Ancak Hazine ve Maliye Bakanlığı diğer bankaların da bu kampanyaya destek vermesi yönünde çağrı yaptı. O yüzden ilerleyen günlerde daha çok bankanın kredi kampanyaları olduğunu görebiliriz. Şimdilik 10.000 TL’ye kadar ihtiyaç kredisi alıp ödemeye 180 gün sonra başlayacağınız bankalar şunlar: Halkbank, Ziraat Bankası ve Vakıfbank.

Halkbank Temek İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Halkbank geç ödemeli temel ihtiyaç desteği için başvuruları web sitesinden almaktadır. Kredi başvurusu yapmak için şubeye gitmek zorunda kalmadan internet üzerinden başvurunuzu yapabilirsiniz. Ayrıca Halkbank müşterileri internet bankacılığı ya da mobil uygulama üzerinden de başvurularını tamamlayabilir.

Ziraat Bankası Destek Kredisi Başvurusu

Ziraat Bankası destek kredisi başvurusu yapmak isteyenlere benzer şekilde online başvuru kolaylığı sağlıyor. Ziraat resmi internet sitesi üzerinden yapabileceğiniz başvuruda kişisel bilgilerinizi isteyen bir form doldurmanız yeterli. Bu formda T.C. kimlik numarası, cep telefonu numarası, vade sayısı, talep edilen kredi tutarı, taksit ödeme günü gibi bilgileri girmeniz isteniyor. 6 ay ödemesiz kredi vade sayısı Ziraat Bankası’nda 36 ay olarak sabitlenmiş.

Kredi tutarınızı ise 5000, 7500 ya da 10.000 TL olarak seçebiliyorsunuz. Taksit ödeme günü kısmında 1’den 31’e kadar ayın herhangi bir günü seçilebiliyor. Ayrıca kredi başvurunuzun değerlendirilmesi için medeni durumunuz, bakmakla yükümlü olduğunuz çocuk sayısı ve hane halkı gelir bilgisi kısımlarını da doldurmanız gerekiyor. Başvurunuzun geçerli olabilmesi için SMS doğrulama aşamasını da atlamamanız önemli.

Vakıfbank Geç Ödemeli Kredi Başvurusu

Geç ödemeli kredi başvurusu yapmak için şubeye gitmenize gerek yoktur. Vakıfbank kredi başvurusu için SMS ile başvuru yapabilirsiniz. Bunun için DESTEK TCKN ve HANEGELİRİ bilgilerini yazdıktan sonra 5724 numarasına mesaj gönderebilirsiniz. Başvuru sonucunuz olumlu bir şekilde değerlendirildiği takdirde tarafınıza bilgilendirme sağlanacaktır. 6 ay sonra ödemeli kredi başvurunuz onaylandığı takdirde internet bankacılığı, mobil uygulama ya da çağrı merkezi üzerinden hesabınıza paranızı aktarabilirsiniz.

Kredi desteği orta ve düşük gelirli ailelerin ihtiyaçlarını karşımalarına yönelik olarak verilmektedir. Hangi bankadan alırsanız alın maksimum 10.000 TL ve 36 ay vade ile kredinizi kullanabilirsiniz. Çekilen ihtiyaç kredisi yalnızca kira, elektrik, su, doğalgaz faturası ve gıda harcamalarını karşılamak için harcanacaktır. Konut ya da taşıt almak isteyenler için uygun değildir. 6 ay ödemesiz kredi başvuruları 1 Nisan 2020 tarihinde başlamış olup yukarıdaki başvuru kanallarından herhangi biri aracılığıyla başvurular alınacaktır.

 

Eğer dilerseniz “1000 TL Sosyal Yardım Parası Başvurusu” yazımıza da göz atabilirsiniz

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ