Bankacım | Bankacim.Net
Bitcoin Neden Düşüyor: Korona Virüsü Etkileri 2020
Yazar: - 17 Mart 2020
44
0

Bitcoin Neden Düşüyor: Korona Virüsü Etkileri

Bilindiği gibi tüm dünyayı saran Korona Virüsü Bitcoin sektörünü de olumsuz yönde etkilemiştir. Çin’de başlayan ve hızla tüm dünyaya yayılan virüs nedeni ile farklı sektörleri bulunan bitcoin önemli yaralar almıştır. Virüsün ilk başladığı günlerde uzmanlar bitcoin sektörünü virüsün çok etkilemeyeceğini düşünüyordu. Ancak virüs bilinen virüslerden çok daha farklı bir seyir izledi. Kuluçka süresi uzun olan Korona virüsü çok kolay bir şekilde insanlara bulaştı. Öldürücü bir etki göstererek tüm dünyada hayatı durma noktasına getirdi. İşte tam da bu noktada farklı ticari alanlar işleyemez hale geldi. Bu nedenle Bitcoin son 6 yılın en düşük değerlerini gördü. Yatırımcılar Korona virüsünün Bitcoine etkisi günden güne daha kötü olacağını söylüyor. Aralık ayından itibaren düşüşe geçen sektör 1000 dolar civarında saha düşüş yaşayacağı hususunda görüşler mevcuttur.

Bitcoin Ne Kadar?

Bitcoin son dönemde ciddi bir düşüş gösterince yatırımcıları da endişelendirdi. Corona Virüsünün başladığı dönemde Bitcoin değeri 5000 $ civarında idi. Ancak sonra günlük fiyatı 4700 $ altına düştü. Şu anda ise uzmanlar 3000 $ üzerinden Bitcoin’in satılacağını öngörüyor. Önümüzdeki günlerde ise satışın 2000 $ civarında olacağı uzmanlar tarafından söylenenler arasındadır. Bitcoin’in fiyatının günden güne düşmesi yatırımcıları da endişeye sürüklüyor. Uzmanlar sektörün tekrar toparlayıp toparlayamayacağı hususunda oldukça endişeli konuşuyorlar. Bitcoin ne kadar sorusunun cevabı ise günümüzde 3000 dolar üzerinden Bitcoin satışa sunulmaktadır.

Bitcoin Yorum/Analiz

Bitcoin son yıllarda oldukça revaçta olan kripto para sektöründe bir alandır. Genellikle madencilik gibi sektörlerde varlığını sürdürmektedir. İlk başlarda Korona virüsünün etkilerinin madencilik alanında çok fazla etkisi olmayacağı düşünülüyordu. Ancak daha sonra virüsün tüm dünyada hızla yayılması ve tüm sektörleri olumsuz olarak etkilemesi yapılan yorumların doğru olmadığını açığa çıkardı. Esasında Bitcoin 1000 dolara kadar düşer mi bilinmez ancak şu an beklentilerin çok daha altında bir düşüşün olduğu aşikardır. Son 24 saat içerisinde yatımcıların yatırımları yüzde yirmi civarınsa değer kaybetti. Özellikle piyasalarda yaşanan panik havası Korona virüsünün Bitcoin’e etkilerinin olumsuz yönde devam etmesi görüşünü arttırmaktadır.

 

Eğer dilerseniz “Kredi Faiz Oranları Yükseldi mi?” yazımıza da göz atabilirsiniz
ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ