Bankacım | Bankacim.Net
Borç Kapama Kredisi Nedir ? 2020
Yazar: - 20 Mart 2020
40
0

Borç Kapama Kredisi Nedir ?

Borç kapama kredisi; Finansman zenginliği ile şekillenen ve mali nitelikli banka ürünlerini tüketen tüketicilerin kullandıkları kredi türüdür. Üründen kaynaklı olarak oluşan borçları tek bir kredi altında yapılandırma sürecine katıldıkları bankacılık ürünüdür. Aynı zamanda borç kapama kredisi, eşit taksit seçeneği ile geri ödemeli olarak sağladıkları ihtiyaç kredisine verilen addır. Diğer adı borç transferdir. Borç kapama kredisi olarak faaliyet sürecine katılan her kullanıcı müşterinin öncelikle;

-Açıkta ve sistemde görünen yasal veya idari takibinin olmamsı gerekir

-Gelirinin beyan edilmesi ve açık bir şekilde resmi kaynaklarda evrak bayanının yaptırılması gerekir.

-Kredi talebinin 36 ayı geçmemiş olması gerekir.

-Talep edilen taksitlerin aylık gelir oranının yarısını geçmemesi, ipotek verilecekse şayet; eşin rızası alınarak bu beyanın bankaya verilebilir nitelikte olması gerekir.

-Güncel kredi borç bilgileri ve tutarlarının olduğu belgelerin temin ve bulunmasının kolay olması gerekmektedir.

 

Borç Kapama Kredisi veren Bankalar

Borç kapatma başvurunuzu bizzat bankalar vasıtası ile yapabileceğiniz gibi aynı zamanda internet üzerinden dolduracağınız forum bilgileri ile de gerçekleştirebilirsiniz. 1 iş günü içinde size geri dönüş sağlayan teknik destek ekibi elemanlarının yapacağı her türlü çözüm ve uygulama planı süreç tanıtım aşaması; bankalarca ivedilikle takip altına alınmaktadır.

Borç kapama kredisi veren bankalar en az % 0.97 ‘den başlayan faiz oranları ölçeği ve en az 342 TL aylık taksit tutarı ile Türkiye Finans başta olmak üzere diğer bankalar da bu arlıklarda borç kapama kredisi vermeye devam etmektedirler. Bu banaklar; İNG, Türkiye İş Bankası, QNB, Halk Bankası, Burgan Bank, Vakıfbank, Finans Bank, Şeker Bank, N Kolay, Cepteteb, Garanti BBVA, Denizbank gibi çok sayıda özel nitelikli banka kapama kredisi vermektedir. Bu bankalar, borç kapama işlemleri ve uygulama alanının yanı sıra faaliyetlerinin ve destekleme sistemlerini geliştiren bir uygulamam çeşidi olarak sistemde kalmaya devam etmektedir. Genel olarak faiz tutarları birbirlerine yakındır.

 

Borç Kapama Kredisi İçin Kefil Gerekiyor mu?

 

Borç kapama kredisi için İmza yok Kefil yok! Sloganı ile kredi verme kampanyası başlatan çoğu banka fırsat çerçevesinin bu şekilde tanımlasa da mutlaka eşlerin beyanına dair forumun taraflarına ulaştırılmasını gerekli görmektedir. Ayrıca her türlü taahhütname imzası zorunluluğu ile müşterilerini temelde zora sokmayacak bir şekilde prosedür uygulamalarına devam etmektedir. Bu şekilde kefilsiz işlem gören bankalar var olsa da mutlaka imza ve belge kefil sürecinden geçmektedir. Kaba tabirle burada ki amaç; kefilin borçları üstelenmesine olanak tanımak değildir; belgelerin borçlu tarafından sunularak ivedilikle borcun ödemem zamanı gelmeden ödenmesi, yasal çerçeve ve kanuni planlamanın giderek güncelliğini ve kanuni çerçevesini korumaya devam etme sürecidir.

 

Borç kapama kredisi için eşlerin beyanı, imzaların ivedilikle yerine getirilmesi ve her safhasının aşamalı bir şekilde dikkatlice yürütülmesi temel esaslardandır. Borç kapama kredisi için fiili olarak kefil aranmasına gerek yoktur. Gerçekte ve finansal işlemlerin muhteviyatı gereği zaten altında bulundurduğunuz her imza ve forum bilgisi beyanatı kendisi başlı başına kefil ve güvence mektup teminatı niteliğindedir. Bu işleme verilen ad zaten başlı başına kefil ve resmi tutanak beyanıdır. Borç klapama safhasının özel yerine getirilmesi, borcun borçla kapatılması gibi çok büyük meblağ yükünün altına girilmemelidir. Yapılabiliyorsa küçük ve vadesi uzun ay ve yıl planlama sürecine girilmeli; her fırsatta banak avukatlarından, teknik destek ekibi canlı destek ekibinden ve bizzat bankalar gidilerek yerinde araştırma yapılmalıdır. Sorularınıza bu kaynaklardan cevap aranmalıdır.

 

Eğer dilerseniz “Kripto Para Borsaları” yazımıza da göz atabilirsiniz

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ