Bankacım | Bankacim.Net
Kart Aidatı Olmayan Kredi Kartları 2020
Yazar: - 23 Mart 2020
46
0

Kart Aidatı Olmayan Kredi Kartları

 

Kişilerin acil para ihtiyaçlarına hızla çözüm bulabilmek, en kolay kredi veren bankalar, tüketicilerin en çok merak ettikleri arasında bulunmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti’nde banka sayısı parmakla sayılacak kadar sınırlı olduğu bir dönemde kredi onayı vermek için bankalar kişileri oldukça zorlu bir sürece sokarken bu durum bankalar için günümüzde ise kredi notu yüksek olan şahıs ya da kurumlara kredi verebilmek için birbirleri ile yarış halindedir.

Fakat yeni yasa ile aidatlarda ödeme durumu değişmiştir.
Herhangi bir kredi aidatı almadan ve faiz durumunu yok sayarak, masrafsız bir şekilde kredi kartı veren bazı bankalar hakkında bir takım durumlar söz konusudur. Yeni çıkan yasal kanuna göre bankalarda artık aidatsız bir şekilde kredi kartı hazırlamak ve de müşterilerine masrafsız bir şekilde kredi kartını vermek mecburiyetindedir.

Müşterinin cebinde her ne kadar fazla kart aidatı olmayan kredi kartları durumu söz konusu olsa da, aylık ödenmesi gereken taksit ve bir de yıllık kart aidatı masrafları toplandığında meydana gelen vahim tablodan müşterinin olumsuz olarak etkilenmemektedir. Bu durum için kart aidatlarını ödemek istemeyenler için bankada bundan masrafsız bir şekilde kredi kartlı müşteri hizmetine sunabilmiştir.

 

Aidatsız Olarak Kredi Kartı Veren Bankalar

Akbank’ın AxessFree Kartı
Akbank AxessFree ülkemizde kart aidatı olmayan kredi kartları arasında en çok tercih edilen ve rağbet gören kredi kartları arasındadır. Akbank tarafınca kredi kartları aidatsız olarak AxessFree müşteri kartlarıyla kartın sunduğu bir çok özellik ile aidat derdi olmadan kredi vermektedir. Free kart otomatik ödeme talimatları, düzenli fatura ödemeleri gibi durumlarda kullanıla bilir. Alışverişlerde peşin olarak yapılan ödemeler için banka tarafından daha sonra müşteri erteleme yahut taksit isteme gibi seçeneklere sahiptir. Tüm kart kampanyalarından faydalanmak Akbank Axess kartı ile mümkün olmaktadır. Chip paralar biriktirerek harcamaları kontrol edebilir ve tabii ki bütçe servisini Akbank Axess kartı ile yapabilirsiniz.

 

İş Bankası’nın Makximum Kartı

Maxsimum kredi kartı ile İş Bankası, hayat her daim maksimumda düşüncesinin beynimizde yankılanmasını TV ve radyo programlarına yankılanan sloganıyla kredi kartındaki bir çok özelliğini müşterisinin hizmetine sunan İş Bankası, aidatsız olma niteliği ile de müşterilerinin gönlünü fet etmektir. Kart sayesinde alışverişte çeşitli imkanlara sahip olma, chip paralar onları kolayca harcayarak alışverişi keyifli hale getirebilmekti.

 

Aidatsız Olarak Kredi Kartı Veren Bankalar

Garanti bankası’nın bonus Flexi Kartı

Ülkemizde kart aidatı olmayan kredi kartları konusunda çokça rağbet gören iş bankası ve Akbank kredi kartlarının yanısıra Garanti bankası memnuniyetiyle müşteri sayısını her geçen gün artırmaktadır. Aidatsız olarak verdiği kredi kartları ile yıllık kart aidatının olmamasının yanı sıra alışverişine de bol bol çık paralar kazandıracak kart özelliklerini önemli bir etki yapmaktadır. Birden fazla chip paraya sahip olan kredi kartın aidatının olmaması durumunda yine taksit erteleme vede taksitle alışveriş yapma imkanı sunması müşterinin gözünde Garanti bankasının kredi kartını daha cazip hale getirmektedir.

 

ING Bankası’nın Pegasus Plus Kartı

Eski köye yeni adet olan ING bank, PegasusPlus kartı ile yıllık aidatını kart sahiplerine ödememe imkanı sunmakta. Yıllık herhangi bir aidatı olmayıp yanı sıra bonus özellikleri ile de Pegasus şirketi ile yapacağınız tüm seyahatlerinizde yüzde ikisinde sizlere uçuş puanı kazandırıyor uçuşlarında ise %1 puanı kazandırarak rahat rahat seyahat etmenizi sağlıyor.

 

Yapı Kredi Bankası’nın Word Eko Kartı

Yapı kredinin yıllık olarak kart ayrı hat olmaksızın temassızlık özelliğine de Word Eko kredi kartı avantajları; standart miktarda olan taksit imkanı, zor puanlar kazandırma ve de nakit avans kullanımı ile yapı kredi müşterilerini memnun etmektedir.

 

HSBC’ Bankası’nın Concept Kartı

HSBC’ si aidatsız olarak sunduğu kredi kartının bir çok avantajı mevcuttur. Yurtiçi ve yurtdışı harcamaları kolay kredi kartının bir diğer avantajı ise ek taksit seçeneği iyidir. Diğer kredi kartlarında olan erteleme ya da nakit puan kazandırma gibi durumlarda HSBC Concept Kartı ile mümkün olmaktadır.

 

Eğer dilerseniz “En Avantajlı Kredi Kartları” yazımıza da göz atabilirsiniz

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ