Bankacım | Bankacim.Net
Kartsız Kredi Kartı Borcu Nasıl Ödenir? 2020
Yazar: - 17 Mart 2020
44
0

Kartsız Kredi Kartı Borcu Nasıl Ödenir?

Kredi kartı borç ödemesi, bankanın ATM, şube, internet ve mobil bankacılık kanallarıyla yapılabilmektedir. Ayrıca başka bir bankada bulunan kredi kartı veya hesaptan da ödeme yapmak mümkündür. Peki “kartsız kredi kartı borcu nasıl ödenir?” Bunun iki farklı yöntemi bulunmaktadır. Bunlar ATM’lerin kartsız işlemler menüsünden ve herhangi bir bankanın internet veya mobil bankacılık sistemi üzerinden ödeme yapmaktır. Ayrıca bankada hesabınız varsa QR Kod ile hesaba para yatırıp kredi kartı ödemesi gerçekleştirebilirsiniz. İçeriğimizde kartsız kredi kartı borcu ödeme yöntemlerine detaylarıyla yer verilmiştir.

ATM’den Kartsız Kredi Kartı Borcu Ödeme

Her bankanın ATM’sinde kartsız işlemler menüsü yer almaktadır. Kartsız işlemler menüsünü seçerek yapmak istediğiniz işlemleri sırasıyla tuşlamanız yeterli olacaktır. Normalde kartınızla ödeme yapacağınızda nakit veya hesaptan şeklinde iki farklı yöntemle karşılaşırsınız. Ancak ATM’den kartsız kredi kartı borcu ödemesi yaparken yalnızca nakit olarak para yatırabilirsiniz.

Ziraat Bankası Kartsız Kredi Kartı Borcu Ödeme

Kartsız işlemler menüsünden Ziraat Bankası kredi kartı borcu ödeme yaparken sırasıyla;

 • Ödeme İşlemleri
 • Kredi Kartı Ödemesi adımları takip edilmelidir.
 • İşlem sırasında kartınız yanınızda olmasa bile kart numarasını biliyor olmalısınız.

Akbank Kartsız Kredi Kartı Borcu Ödeme

Akbank ATM’sinden Giriş tuşuna bastıktan sonra sırasıyla;

 • Odeabank Ödemeleri,
 • Kredi Kartı Ödemesi adımlarını seçmelisiniz.

Kredi kartı ödemesi ekranında yer alan T.C kimlik numarası ve kredi kartı numarası bilgileri doldurularak “Evet” seçeneği tuşlanmalıdır. Bilgilerin doğruluğu kontrol edilerek onay verdikten sonra nakit olarak para giriş bölmesine ödenecek tutar konulur ve onay verdikten sonra Akbank kartsız kredi kartı borcu ödeme işlemi tamamlanmış olacaktır.

Vakıfbank Kartsız Kredi Kartı Borcu Ödeme

Bankanın kredi kartına ödeme yaparken ATM kartsız işlemler menüsünden;

 • Para yatırma,
 • Ödemeler,
 • Kredi kartı borcu ödeme adımlarını takip ederek işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Garanti BBVA Kartsız Kredi Kartı Borcu Ödeme

Garanti BBVA kartsız işlemler menüsü aracılığıyla kredi kartı borcu ödemesi yapılmaktadır.

Bunun için;

 • Ödemeler,
 • Kredi kartı borcu ödeme,
 • Müşteri no ile veya kart no ile adımlarını kullanabilirsiniz.

QNB Finansbank Kartsız Kredi Kartı Borcu Ödeme

QNB Finansbank kartsız işlemler menüsünden müşteri numarası veya kart numarası ile borç ödemesi yapılabilmektedir. Müşteri numarasıyla yapılacak işlemlerde kartın yalnızca son dört hanesine ihtiyacınız olacaktır. Bilgileri tuşladığınızda onaylamadan önce doğruluğunu kontrol ettikten sonra işleminizi tamamlayabilirsiniz. Eksik yatırdığınızı düşünüyorsanız onay vermeden önce para ekleme yapabilirsiniz.

Başka Bankadan Kartsız Kredi Kartı Borcu Ödeme

ATM’ye gitmeden de kartsız kredi kartı borcu ödemesi yapabilirsiniz. Bunun için herhangi bir bankada hesabınızda para olması yeterlidir. Bankanızın internet bankacılığı sistemine giriş yaparak;

 • Ödemeler menüsünden “Başka Kredi Kartına Ödeme” ibaresini tuşlamalısınız.
 • Banka adı, kart numarası ve kart sahibinin adı ve soyadını yazdıktan sonra hesabı seçmeli ve tutarı belirledikten sonra onay vermelisiniz.

Yapılacak işlemden banka 2020 EFT ücretleri güncellemesi sayesinde yalnızca 1 TL komisyon kesecektir.

QR Kod ile Kredi Kartı Borcu Ödeme

QR Kod ile bilindiği üzere yalnızca para yatırma ve para çekme işlemleri gerçekleştirilmektedir. Ancak yanınızda kartınız bulunmuyor ve hesabınızda da para yoksa QR Kod ile para yatırma işlemi sizin için bir alternatif yol olabilir. Mobil bankacılık üzerinden QR kod işlemlerinde hesaba para yatırma işlemine onay verdikten sonra ATM’den de QR Kod ile para yatırma menüsünü seçmelisiniz. Kodu okuttuktan sonra ATM’den paranızı herhangi bir ücret ödemeden hesabınıza aktarabileceksiniz. Böylece hesaptan kart borcu ödeme yapma fırsatınız olacaktır.

 

Eğer dilerseniz “Aynı Gün Kredi Kartı Almak Mümkün mü?” yazımıza da göz atabilirsiniz
ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ