Bankacım | Bankacim.Net
Kartsız Para Nasıl Çekilir? 2020
Yazar: - 25 Mart 2020
45
0

Kartsız Para Nasıl Çekilir? 2020

Kartsız para nasıl çekilir? Kartını unutmuş ya da kaybetmiş şekilde olan kişiler hesaplarından ne şekilde çekim yapabilirler; bu mümkün müdür? Bu ve benzeri sorular genellikle internette üzerine sıklıkla araştırma yapılan ve cevap aranan konular olarak karşımıza çıkıyor. Her gün yüzlerce insan kartını yanına almayı unutup dışarı çıkabiliyor ve böyle durumlarda kartsız şekilde hesabından para çekme ihtiyacına girebiliyor. Bu sorunuzun cevabı: Evet, kartsız şekilde pek çok bankanın atm.sinden çekim yapabilmeniz farklı farklı alternatifler sayesinde mümkün olabiliyor. Peki bankaların sunduğu kartsız işlem alternatifleri hangileridir? Bu alternatiflerin başında hiç şüphesiz ki; QR kod ile çekim seçeneği geliyor! Yüzlerce kişinin imdadına yetişen bir yöntem olarak sıklıkla kullanılıyor.

Kartsız Para Nasıl Çekilir?

QR Kodu İle Para Çekme

QR kodu ile para çekme, genellikle yaşı ileri olan kişilerin isminden korkup zor olarak düşündüğü bir seçenek olsa da, aslında oldukça pratik bir işlem seçeneğidir. Hangi bankanın müşterisi olursanız olun, bugün hemen hemen tüm bankaların bu seçenekle para çekme avantajı bulunmaktadır. Örneğin; Akbank, Garanti, Ziraat, İş Bankası, Kuveytturk ve benzeri pek çok bankada bu seçenekten faydalanıp, kartınız yanınızda değilken de atm aracılığıyla para çekme işleminizi gerçekleştirebilir; en geç 2 dakika içerisinde sonuç alabilirsiniz.
QR kodu ile para çekme işlemi için cep telefonunuzda mobil bankacılık kullanıyor olmanız gerekmektedir. Atm başına gittiğinizde telefonunuzdan mobil bankacılık sisteminize giriş yapmalı ve para çekme menüsü içerisinden QR kod ile çekme seçeneğini tıklamalısınız. Siz tıkladıktan sonra cep telefonunuzda açılan kamerayı, atm üzerinde açtığınız QR kod çekme sayfasına doğru tutmalı ve atm üzerinde çıkan kodu cep telefonu kameranızla çekmelisiniz. Bu çekim işlemini yaptıktan sonra Atm size istediğiniz tutarda hesabınızdan para çekme hakkını sunacaktır. Bunun için hesabınızda para olması yeterlidir.

 

Kimlik Bilgileri İle Para Çekme

Kimlik bilgileri ile para çekme işlemi, hala sıklıkla tercih edilen çekim seçeneklerinden biri olarak bilinmektedir. Bazı zamanlarda vatandaşlar bankaya ait kartlarını yanına almayı unutabilmekte ya da kartını kaybedebilmektedir. Ancak bugün banka kartınız yanınızda olmadan da her bankadan hesabınıza ulaşabilmeniz mümkün olmaktadır. Müşterisi olduğunuz bankanın herhangi bir şubesine gittiğinizde TC Kimlik numaranız ile sıra almanız gerekmektedir. Sonrasında sıra numarası size geldiğinde ilgili gişenin yanına gitmeniz ve TC Kimlik kartınızı bankanın görevlisine vermeniz yeterli olmaktadır. Kimlik kartınız sayesinde banka görevlisi hesabınızdan istediğiniz tutarı çekmenize yardımcı olacak ve bu sayede çekim işleminizi gerçekleştirecektir. Ancak aynı seçenek Atm üzerinden mümkün değildir; bunu da unutmamak gerekir.

 

Eğer dilerseniz “2020 Emekli Maaş Promosyonları Ne Kadar?” yazımıza da göz atabilirsiniz
ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ