Bankacım | Bankacim.Net
Kripto Para Borsaları – 2020
Yazar: - 19 Mart 2020
51
0

Kripto Para Borsaları

İnsanlar geçmişte ve hatta şu an kullandıkları para birimlerini bile çok fazla önemsememekteler. Çünkü çoğu insan için artık ,geleceğin yatırımı olan kripto para borsaları ön plandadır. Bu para birimi sanal para birimi olarak bilinmektedir. Günümüzde ve geçmişte kullandığımız para birimlerinden çok farklıdır. Çünkü kripto para birimi dijitalleşen dünyada paranın bile dijitalleştiği bir alandır. Kripto para birimlerinin isimleri Bitcoin, Ethereum gibi isimlerdir. Birçok kişi yatırım aracı olarak kripto borsasını tercih etmektedir. Bu yatırım aracı madencilik yöntemiyle sağlanmaktadır. Günümüzde kripto para birimine sahip olmanın yolu ise gerçek paralar aracılığı ile gerçekleşmektedir. Türk Lirası, dolar, euro gibi para birimleri sayesinde kripto paralar satın alınabilir. Bu işlemin gerçekleşmesini sağlayan yapılara veya sitelere ise kripto para borsaları adı verilir.

 

Kripto para borsası platformu; gerçek para birimleri ile kripto para birimleri arasındaki alım satım işlemlerini gerçekleştirir. Bu platform geleneksel borsa platformu ile aynı formdadır. Kripto borsasının diğer borsalardan farkı ise herhangi bir aracı kuruma ihtiyaç duymamasıdır. Bu sayede kişiler kendi banka ve kripto hesaplarıyla işlemlerini gerçekleştirebilirler. Kripto borsasında takas işlemi de vardır. Örneğin bir kişi gerçek para birimi ile başka bir kişinin kripto para birimini değiştirebilir. Alış ve satış işlemleri bu şekilde gerçekleştirilir. Kripto para, sanal para birimi olduğu için somut bir görüntüsü yoktur. Bu işlemler yalnızca internet ortamında gerçekleştirilir.

Türk Kripto Para Borsaları

Geleceğe yatırım yapanlar yalnızca yabancılarla sınırlı değildir. Artık tüm dünya kripto borsasıyla ilgilenmektedir. Türk kripto para borsaları da kendini bu konuda geliştiren ve güncellemelere açık olan platformlardandır. Ülkemizde kripto borsasının hacmine bakıldığında oldukça yüksek oranlar olduğu görülmektedir. Bu yüksek orana sahip olan borsalardan biri de Paribu’dur. Paribu marketinde kripto para birimlerinin sayısı on sekiz tanedir. Paribu haricinde BTCTurk adlı borsa da mevcuttur. Ülkemizde neredeyse bütün bankaların anlaşmalı olduğu kripto borsaları vardır. Bu sayede kullanıcılar alış satış işlemlerini rahatlıkla yapmaktadır. Dolayısıyla uygun banka bulma gibi sorunlar artık söz konusu değildir. Artık her borsada 2FA güvenlik adımı ile beraber kimlik onayı da yapılmaktadır.

 

Eğer dilerseniz “Hayvancılık Hibe Desteği Nasıl Alınır?” yazımıza da göz atabilirsiniz

ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ