Bankacım | Bankacim.Net
Taşıt Kredisi İçin Kredi Notu Kaç Olmalı? 2020
Yazar: - 31 Mart 2020
39
0

Taşıt Kredisi İçin Kredi Notu Kaç Olmalı? 2020

Kredi Notu uygulaması modeli, banaklar üzerinden kullanılmakta olup; taşıt kredisi, konut kredisi, ihtiyaç kredisi ve daha pek çok kredi uygulamasının kredi hareketlerinin ortak bir haznede toplanarak analiz ve yorumlama sürecinden geçirilmesidir. Bu analiz süreci sonucunda oluşan kredi puanlamasına verilen addır. Taşıt kredisi için kredi notu; ülkemizde 9 banka ortaklığında kurulan Kredi Kayıt Bürosu gereğince oluşturulmuştur.

 

  • Hizmet platformu KKB’nin olduğu bilgisinin yanında Findeks tarafından son kullanıcıya dikkat ve puanlama sistemi uyarınca satışı yapılmaktadır. Verilerin değerlendirilmesi ve ivedilike faaliyet alanının sentezinin yapılması ile tüm finans hareketliliği ve mali hizmet çerçevesi dâhilinde ele alınan not Aralığı 1 ila 900 arasında değişen kredi notu puan aralığıdır. Aktif bir şekilde kredi kartı kullanmak kredi puanının oluşması ve yükseltilmesi için gerekli bir koşuldur.

 

  • Kredi puanlarının oluşması ve ivedilikle kullanılması kredi kartını kullanmaya ve uzun bir süre kredi kartı hizmetinden faydalanmayı gerektirmektedir. Kredi kartı yükseltilmesinin en büyük yöntemi ve Güvenliği; ivedilikle kullanılan kredi katlarına ve kredi başvurusu için yapılan her türlü atılım ve adım için kredi notunun bilinmesi ve biriktirilmesi gerektiğidir. Kedi notunun en belirgin özelliği aktif bir kredi kartı kullanıcısına olup, ödeme ve para yatırım araçlarının aksatılmadan sürece nakit akım ve dolaşım hareketliliği kazandırmaktır.

 

  • Taşıt kredisi için kredi notu, Finansal hareketlilik kazandırmaktadır. Finansal dengenin sağlaması nakitin dolaşım aracı olarak piyasalarda canlılığını kaybetmeden bakiye akışının sağlanması gerekmektedir. Böylelikle ödemelerini yaptığınız her kredi borcu kredi notu olarak size geri dönüş sağlayacak, kredi notunuz hızlı ve güvenceli bir şekilde yükselecektir.

Taşıt Kredisi İçin Kredi Notu

Taşıt kredisi kredi notu; hesaplama bilgilerinin hızlı bir şekilde takip edilmesi ve her birinin ayrı bir şekilde değerlendirilmesi noktasında son derece önemli bir yere sahip olmaktadır. Bunun için toplamdaki borçlanma limit bakiyenizi bilmeniz ve gerçek teki borçlanma likidinizin bu limite oranlamasını yaparak taşıt kredi notunuz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

 

  • En son ne zaman kredi kullandığınız, kredi geri ödemeleri bünyesinde ele alınan gecikmeler, geciken ödemelerinizin sayısı ve daha pek çok kredi geri dönüşüm ödeme kayıtlarının hızlı bir şekilde yaptırılması kredi notunuz ve puanınız için son derece önem taşımaktadır. Taşıt kredisi için kredi notu; hizmetlerinden faydalanma noktasında uygun olup olmadığı konusunda gerçek bir bilgi akışı sunmaktadır.

 

  • Hâlihazırdaki borçlarını ödemeyen ve gecikme sorunu yayan her taşıt kredisi almak isteyen müşteri; sonucunda kredi notunun olumsuz etkileyeceğini ve taşıt kredisi almak için bu imkânlardan faydalanamayacağı gerçeğini unutmamalıdır. Kredi notunuzun, not bilgisi, puan aralığı ve hangi bankanın bu bilgiler ışığında ne gibi fırsat ve kolaylıklar sunduğu bankaların 7-24 saat teknik destek veren müşteri temsilcisi destek birimlerinden öğrenebilirsiniz.

 

  • Ayrıca bizzat bankalardan ve elemanlarından bütün uygulama süreç ve aşama kayıtlarını öğrenebilirsiniz. KKB/Kredi kayı t bürosu skor puanının son derece önemli olduğu bu süreçte, Taşıt kredisi için kredi notu 1000 ve üzerinde değer bir puan aralığına sahip olmalıdır. Her bankanın skor istek hızı ve aralığı faklıdır. Bu bakımdan bütün bankaların kredi desteği ve kampanya süreci takip edilmeli; kredi, notu hesaplama süreci ivedilikle takip edilmelidir.

Taşıt kredisi alma sürecine katılan her müşteri puanlarını güvenlikli bir şekilde biriktirip ödeme zamanları aksatılmadan aktif bir şekilde bakiye işlemleri takip etmelidir. Ayrıca müşteri ve kullanıcılar; Puan hesaplama sürecine hızlıca katılmalı, kredi notu ile daha ucuza mal edilen hizmet ve faaliyetlerin keyfini çıkarmalıdırlar.

 

 

Eğer dilerseniz “Kredi Yapılandırması Nedir, Nasıl Yapılır? 2020” yazımıza da göz atabilirsiniz
ZİYARETÇİ YORUMLARI (Henüz Yorum Yapılmamış. İlk Yorumu Siz Yapın.)

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ